Naar de inhoud

Bergpark · Colombia

Nationaal natuurpark Chingaza

Bekijk 4 tickets en tours

Chingaza National Natural Park

Foto: Luis Alejandro Bernal Romero http://aztlek.com, CC BY-SA 2.0

Ligging
Colombia
Oppervlakte
766 km²
Opgericht
1977
Hoogte
4 020 m boven zeeniveau

Tours en tickets voor Nationaal natuurpark Chingaza: welke boeken

Chingaza is de hoge páramo in de oostelijke Andes vlak achter Bogota, slechts zo'n vijftig kilometer van de stad via de voorstad La Calera, al gaat het laatste uur over een ruwe, onverharde weg, en het is een van de beste dagtochten vanuit de Colombiaanse hoofdstad voor wie het vreemde ecosysteem wil zien waaruit de stad haar drinkwater haalt. Het is ook een van de strenger gereguleerde parken. Het park laat per dag een beperkt aantal bezoekers toe in elk van zijn sectoren; de toegang moet vooraf worden gereserveerd bij de nationale parkendienst, met de namen en identiteitsdocumenten van alle bezoekers, de toegangsprijs, die voor buitenlanders hoger is, wordt vooraf betaald, de toegang is alleen vroeg in de ochtend toegestaan en iedereen moet halverwege de middag weer buiten zijn; privévoertuigen moeten een hoge bodemvrijheid hebben, en er wordt een verplichte ongevallenverzekering gevraagd.

Om al deze redenen komen bijna alle buitenlandse bezoekers met een georganiseerde dagtocht vanuit Bogota, met een terreinwagen, een gids en de vergunningen geregeld, met vertrek om vijf of zes uur 's ochtends. Het gebruikelijke programma is de sector Lagunas de Siecha, met de ingang bij Guasca, een wandeling van ongeveer drie uur naar drie gletsjermeren op 3.600 meter, of de sectoren Monterredondo en Laguna de Chingaza, met de ingang bij La Calera via de controlepost Piedras Gordas, met kortere wandelingen naar uitzichtpunten boven het grote meer, het Laguna Seca-pad en het Suasie-pad tussen de frailejones. Vogelexcursies combineren de toegangsweg van het park met de kolibrievoederplaatsen van een privétuin bij La Calera. Bogota ligt op 2.600 meter, wat helpt; de wandelingen gaan over 3.300 tot 3.800 meter.

4 tickets en tours voor Nationaal natuurpark Chingaza

Actuele data en prijzen van GetYourGuide. Gratis annulering bij de meeste tickets.

Nationaal natuurpark Chingaza bezoeken: wat u ziet

Het park werd in 1977 ingesteld en beslaat ongeveer 766 vierkante kilometer van de Cordillera Oriental in de departementen Cundinamarca en Meta, van 800 meter op de oostelijke hellingen richting de Orinoco tot 4.020 meter op de top van de Serranía de los Órganos, al zien bezoekers vooral de páramo, het koude, natte, boomloze hoogland boven ongeveer 3.200 meter dat alleen in de noordelijke Andes bestaat en waarvan Colombia de helft van de wereldwijde oppervlakte bezit. De páramo werkt als een spons: de diepe zwarte bodems, de mossen, kussenvenen en een veertigtal gletsjermeren nemen regen en mist op, die hier op meer dan driehonderd dagen per jaar vallen, en geven die langzaam weer af, en het Chingaza-systeem, met het stuwmeer van Chuza en zijn tunnels, gebouwd vanaf de jaren zeventig, levert ongeveer vier vijfde van het drinkwater van de acht miljoen inwoners van Bogota. De kenmerkende planten zijn de frailejones, de ‘grote monniken’, soorten Espeletia met een rozet van dikke, zilverachtige, viltige bladeren boven op een stam die met dode bladeren is bekleed, en die ongeveer een centimeter per jaar groeien, zodat een plant van twee meter hoog evenveel eeuwen oud is;

een van de verschillende soorten hier, Espeletia uribei, wordt maar liefst twaalf meter hoog. Daartussen groeien puya's, reuzenbromelia's met bloeiaren die kolibries en brilberen voeden, veenmos, orchideeën, lupines, gentianen en dwergbamboe. De brilbeer, de enige beer van Zuid-Amerika, heeft hier een van zijn gezondste Colombiaanse populaties en wordt door de gelukkigen even gezien; witstaartherten grazen vaak langs de weg, en poema's, páramovossen, bergtapirs op de nattere hellingen, Andescondors, in de jaren negentig opnieuw uitgezet, en de baardhelmkolibrie, een kolibrie van de frailejónvelden, leven in het park. De Lagunas de Siecha waren heilig voor de Muisca, die er offers van goud in brachten, en behoren tot de meren die met de legende van El Dorado worden verbonden; een gouden vlot dat daar in 1856 werd gevonden, ging verloren bij een brand op weg naar Europa.

Nationaal natuurpark Chingaza: beste reistijd, seizoenen en openingstijden

De toegang is alleen 's ochtends, na voorafgaande reservering, en het park sluit soms voor bezoekers, meestal een aantal weken per jaar, voor ecologische rust of vanwege brandgevaar of schade aan de weg. Het is er op elk moment koud, tussen ongeveer 4 en 12 graden, nat en winderig; de minst regenachtige maanden zijn december tot en met februari, met op sommige hellingen een kleinere droge periode rond juli en augustus, en die bieden de beste kans om de meren zonder mist te zien;

van april tot november moet u rekenen op wandelen in mist en motregen, wat bij het landschap past maar het uitzicht bederft. Een regenjas, een regenbroek en wandelschoenen, een muts, handschoenen en warme lagen zijn onmisbaar, en rubberlaarzen worden vaak door de touroperators uitgeleend. Reken op een volle dag vanuit Bogota. Het meer van Guatavita, het andere El Dorado-meer, de zoutkathedraal van Zipaquirá en het stadje La Calera zijn de excursies in de buurt.

Meer tours en activiteiten in Colombia

Voor vertrek

Kan ik online een tour of safari in Nationaal natuurpark Chingaza boeken?

Ja. GetYourGuide biedt 4 tickets en tours voor Nationaal natuurpark Chingaza aan, met actuele data en prijzen en bij de meeste gratis annulering.

Hoe groot is Nationaal natuurpark Chingaza?

Nationaal natuurpark Chingaza beslaat 766 km².

Wanneer is Nationaal natuurpark Chingaza opgericht?

Nationaal natuurpark Chingaza werd opgericht in 1977.

Waar ligt Nationaal natuurpark Chingaza?

Nationaal natuurpark Chingaza ligt Colombia. De kaart op deze pagina toont de precieze locatie.

Andere parken in Colombia

Nationaal natuurpark Tayrona

Colombia

Tayrona is het park van stranden met jungle erachter ten oosten van Santa Marta aan de Caribische kust van Colombia,…

19 tickets en tours

Natuurpark Chicaque

Colombia

Chicaque is een particulier nevelwoudreservaat aan de zuidwestelijke rand van de hoogvlakte waarop Bogotá ligt, in de…

3 tickets en tours